[zápisník]    [mé práce]     [archív]     [odkazy]

 

Marea Negra, Znojmo 5. 3. 2005
 

Tentokrát bych se rád podělil o příjemné překvapení, které mě potrefilo při nočním bloudění znojemskými ulicemi. Můj zrak zachytil plakátek na tabuli, která zvala do nově zřízeného klubu. A ten plakátek zase zval na koncert konaný na druhý den v tomto novém klubu.

Prvního březnového večera se  udál punkový koncert dvou kapel. Pražských Zpraku! a vsetínského Vysokého napětí. Vkusný výběr, neotřelé kapely, každá tu svou muziku pojímá kapku jinak, a hlavně příjemný klubík!

Lidí se moc nesešlo, vesměs samé známé tváře, které jsou všude, hlavně když teče pivo. Problém bude asi v tom, že o akci moc lidí nevědělo. Škoda. Hodně kritiky jsem vyslechnul na adresu nedostatečného ozvučení. Kapely přes rozestavěný komba zahrály, co uměly, zejména Vysoké napětí se docela vyřádilo. Dokázali si to užít a ta vlna se přelívala i do publika. (Na okraj bych chtěl ocenit jejich antinacistický zápal.) Zpraku! si koncert prostě odehráli. Ale ať jsem spravedlivý, jejich technické hře a vcelku propracovaným melodiím nízká kvalita ozvučení ublížila především. Takže se není čemu divit.

Osobně se mi akce líbila. Těším se, až se objeví další neotřelý koncík v tomto útulném sklepním klubu a doufám, že přijde víc lidí a spolu s účinkujícími prožijí příjemný večer s bezprostřední atmosférou, která takovéto kluby ráda navštěvuje.

www.punkmusic.cz