[zápisník]    [mé práce]     [archív]     [odkazy]

Nu-metal v Rock café
(20.3. 2004)

Sobotní večer patřil v Rock Café nu-metalu. 20. března  se konalo předávání hudebních cen "Anděl 2003". Sice nechápu spojitost s touto akcí, ale díky ní bylo vstupné zdarma, takže se po tom nehodlám pídit :-). Tento večer byly na programu kapely Status Praesents, Cocote Minute, Fourth Face, Existence a Galactic Industry.

Koncert měl avizovaný start v 17 hodin. Jen naivista by začátek v tuto hodinu považoval za reálný. Dorazil jsem tedy o něco později. Možná ke své škodě. Prošvihnul jsem vystoupení formace Galactic Industry. Na pódiu už ale své nástroje rozehrávala Existence. Ještě bych měl podotknout, že nejsem znalcem v této oblasti. Existenční hudba mě ale oslovila. Našláplá a energická.  A hlavně práce s publikem, která byla vynikající u všech vystoupivších kapel. Poté přišel Fourth Face. Zdá se, že očekávané hvězdy večera. Hráli něco jako emo HC. Průšvih byl však v tom, že jim vyhořel kytarový aparát, takže hráli jen na jednu kytaru. Ač jejich tvorbu neznám, absence druhé kytary byla citelně znát. Fourth Face se však nezalekli a vzniklou situaci pojali spíše jako výzvu. A hráli slušně. Skoro jsem zatoužil poslechnout si je znovu a v plné kráse. Následující neméně dobrá formace Cocotte Minute mě překvapila novou polohou projevu. Zpěvák - totální kliďas - uměl nejen zpívat a překvapoval náhlým vzplanutím výhružného řevu, ale uměl naprosto dokonale rapovat. Vzpomněl jsem si na zástupy hiphopových MC`s. Mnozí by se měli co učit! Jako poslední přišli Status Praesents. I ti rozehráli divokou partii. O jejich oblíbenosti svědčila mohutná podpora v publiku.

Nehodlám s epříliš rozepisovat. Jen řeknu, že se mi to líbilo. Hudba perfektní. Dá se říci, že i zajímavé texty, které měly za cíl něco sdělit. A hlavně pohodví lidi.