[zápisník]    [mé práce]     [archív]     [odkazy]

 

Thalidomide
(Cecek records, 2004)

 

…a pak 6 000 dětí zhynulo pro schizofrenii svých matek a 40 000 jich zůstalo zmrzačeno pro jejich závislosti. A doktoři v bílých pláštích si mohli gratulovat k výsledkům svých experimentů. Zasloužili se o genocidu na ještě nenarozených  dětech…

(ke kauze Thalidomide)

 

A teď nám to někdo přichází připomenout. To je má první odpověď na otázku, co se skrývá v černém papírovém obalu s oprýskaným bílým nápisem Thalidomide. Otevři ho a Tvé oči spatří Svobodu vedoucí lid na barikády. Výmluvná scéna. Její smysl pochopíš, až nakrmíš svůj odpočívající CD přehrávač. Zmizí pohoda a klid Tvého pokoje.

Někdo Ti bude řvát do ksichtu svůj neústupný názor a předhazovat Ti slabosti, kterým podléháš. Někdo Ti prstem ukáže na Tvou malost a Tvou ubohost. Podívej se konečně do zrcadla!

Thalidomide se představují v šesti agresivních skladbách. Do boje proti všem a všemu vytáhnou s ostře nabroušenými nástroji. Myslím, že ťali do živého. Mám pocit, že ožívají pohřbené myšlenky anarchistů rozemleté v hydře pop-punku a nu-metalu - ta přehršle klišovitých frází, když začala jehla v gramofonu přeskakovat. Konečně slyším pořádnej nášup a texty nejsou jen nutností. Někdo mi opět připomíná, kdo jsem a kam jsem chtěl jít. A mají pravdu. A kdybys to chtěl svádět na svobodu, kterou Ti upírají, Thalidomide Ti připomenou, jak se věci mají.

Když se z desky ozval dr. Železný, říkal jsem si, že asi chtějí být vtipní. Ale ono z toho spíš mrazí…

Pravda, Co-Ca to není a Inoxia Corpora zní také jinak. Přesto, věřím jim to. Jděte do toho s nimi!

 

A ještě něco - pro ty, co jim je dobrá hudba se smysluplnými texty málo, přidávají Thalidomide k desce plakát na němž ožívají jejich myšlenky. A když si budete chtít v závěru desky alespoň trochu odpočinout, čekají vás tři živě nahrané skladby od punkových klasiků. 

 

www.punkmusic.cz